BEBEK

NOHUT BEBEK BATTANİYE MODELLERİ: RAHAT BİR SEÇENEK

Nohut bebek battaniye modelleri, seçimi ve kullanımı titizlik gerektiren ürünlerin başında gelmektedir. Son derece hassas bir tene sahip olan bebekler için kullanılacak ürünler arasında nohut battaniye özel yapısı ile öne çıkmaktadır. Battaniyelerde olduğu gibi bebek alt açma seti seçiminde de titiz davranılmalı, bebek alt açma ürünlerinin tamamen sağlıklı malzemelerden üretildiğinden emin olunmalıdır. 

Bebek Battaniyesi Modelleri Nasıl Olmalı?

Bebek battaniyesi modelleri seçiminde titiz davranmak, bebeğin konforunun ve uyku düzeninin sağlanması adına önemli kabul edilmektedir. Özellikle sonbahar ve kış dönemlerinde bebeğin uyku kalitesi seçilen battaniye ile doğru orantılı olmaktadır. Ürünün bebeğin üzerinde çok fazla ağırlık yapmaması gerekmektedir. Üzerinde ağır bir örtü bulunan bebeğin hareketleri kısıtlanmakta, bu da beraberinde huzursuzluk getirmektedir. Kullanılan bebek battaniyesi modelleri hafifliğinin yanı sıra nefes alan yapıda seçilmelidir. Bu sayede bebek terlemeyecek, uyku konforu bozulmayacaktır. 

Nohut battaniye, bebekler için ideal ürünler olarak değerlendirilmektedir. Bebeği soğuğun etkilerine karşı korurken, son derece ince ve hafif yapısı sayesinde de üzerinde yokmuş hissi yaratmaktadır. Üzerindeki puantiyeli görünümü nedeniyle nohut ismiyle tanımlanan ürünün tüylenme yapmaması da önemli bir özellik olarak kabul edilmektedir. 

Koku yapmayan ve nem saklamayan özellikleri ile ön plana çıkan nohut battaniye, mikrop barındırmayan özelliği ile de bebeğin sağlığını tehlikeye atmamaktadır.

Bebek Alt Açma Seti Nasıl Olmalıdır?

Bebek alt açma seti, yeni doğan sürecinden itibaren uzun süre annelerin en büyük yardımcılarından biri olarak kabul edilmektedir. Bebekler, özellikle belirli bir döneme kadar sürekli altlarını kirletmektedir. Ev ortamında son derece rahat davranan anne için bebek alt açma dışarıda büyük sorun haline dönüşmektedir. 

Ev dışındaki ortamlarda hem bebeğin, hem de çevrenin korunması adına fonksiyonel bebek alt açma seti bir zorunluluk haline gelmektedir. Ürün seçiminde sağlıklı malzemelerin kullanıldığından emin olmanın yanı sıra ebat olarak da yeterliliği aranması gereken özellikler arasında yer almaktadır. Bebek alt açma ürünleri sıvı geçirmezlik özelliğine sahip olmasının yanında, bebeğin hassas cildinin korunması için yumuşak bir yapıda olmalıdır. 

Siz de bebeğiniz için sağlıklı ürünler arıyorsanız, Baby Çapa en doğru adres olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir